Colt CZ: Zbrojovka odstaví část výroby na 2 týdny kvůli poptávce v USA

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Mluvčí České zbrojovky Radek Hauerland včera uvedl, že společnost pozastaví část výroby v závodě v Uherském Brodě na dva týdny počínaje 29. března. Zbrojovka podle Hauerlanda přizpůsobí tempo výroby změnám poptávky na některých trzích, především v USA, a také rostoucí produktivitě práce. Mluvčí neuvedl, kolika zaměstnanců by se odstávka měla týkat. Management Coltu uvedl na konf. hovoru minulý čtvrtek, že se v současné korekci na americkém trhu hůře prodávají levnější typy zbraní značky CZ jako např. polymerové pistole, zatímco si vedou lépe prémiové typy od amerického Coltu. Firma očekává, že pokles trhu v USA z rekordů v letech 2020-21 bude letos již zpomalovat a skončí jednociferným poklesem, přičemž na trhu počítá s dalším zvýšením tržního podílu. Přestože odstávku považujeme za nepříznivou, její trvání 2 týdny je krátké. Zprávu proto hodnotíme mírně negativně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.