ČNB: Čekáme, že dnes budou sazby ponechány beze změny

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Dnes, 29. března, zasedá bankovní rada ČNB k diskuzi o měnových otázkách. Společně s trhem očekáváme, že ČNB úrokové sazby opět ponechá beze změny na 7,00 % (2T repo). Pro stabilitu sazeb se v poslední době vyjádřila jasná většina bankovní rady (guvernér Michl, viceguvernérka Zamrazilová, Frait, Kubíček). Možnost zvýšení sazeb podpořil pouze člen bankovní rady Tomáš Holub. Ve středu půjde o první zasedání pro dva nové členy bankovní rady – Jana Procházku a Jana Kubíčka.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.