Moneta s téměř 3% růstem na 83 Kč

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Poslední březnový pátek na akciových trzích probíhal v relativně poklidném duchu, když většina evropských indexů si v průběhu dne připisovala zisky mezi 0,5 a 1 %. Uvolněnější nálada na trzích svědčila především technologickým akciím a také těžařským či zpracovatelským společnostem. Naopak sektory zdravotnictví či síťových odvětví stály stranou zájmu investorů a držely se v těsné blízkosti nuly. Pražská burza si dnes také užívala pohodovějšího pátku a zakončila týden o 1,03 % silnější na hodnotě 1.094,5 bodů. Nejsilnějším titulem dne se po odpolední jízdě staly akcie Moneta Money Bank (82,9 Kč, +2,98 %) a výrazně tak překonaly nedávnou odkupní cenu 80 Kč. Na samém chvostu burzovního pelotonu se umístily akcie společnosti Photon Energy (79 Kč, -2,47 %), přičemž zobchodovaný objem nepřekonal ani půl milionu korun. Turbulentní obchodování zažívá od svého včerejšího vstupu na pražský parket nováček CTP NV (392 Kč, -2 %). V průběhu dne se v Praze jeho akcie opět obchodovaly až s 20% prémií oproti amsterdamské ceně, než tato příležitost přilákala arbitražéry. Zobchodovaný objem burzy lehce zaostal za dlouhodobým denním průměrem.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.