CZG: Vláda navýšila rozpočet armády o 1 mld. Kč na ruční palné zbraně

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Vláda ČR včera schválila navýšení rozpočtu Ministerstva obrany o 1 mld. Kč, které budou určeny na nákup ručních palných zbraní. Rozhodnutí chápeme tak, že armáda bude doplňovat sklady, z nichž nyní odeslala některé ruční zbraně na Ukrajinu. Očekáváme, že o tento objem se navýší kontrakt s CZG, který v časovém rámci 2020 – 2025 činí 2,4 mld. Kč. Objem 1 mld. Kč činí cca 7 % z našeho dosavadního očekávání letošních tržeb CZG 14,3 mld. Podotýkáme, že CZG vyrábí na maximu kapacity. Proto bude muset novou zakázku buď rozložit v čase, nebo omezit prodeje civilnímu segmentu. Zpráva je nicméně pozitivní, protože i bez okamžitého navýšení výroby může vést k růstu cen prodávaných zbraní.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.