Makro: Očekáváme snížení sazeb ČNB o 50 bazických bodů

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

William se jako junior analytik zaměřuje na rozbor akcií a dluhopisů. Jeho hlavním úkolem je dodat klientům banky maximálně přesné informace a analýzy.
Dnes opět zasedá bankovní rada České národní banky (ČNB) k diskuzi o nastavení měnové politiky. Spolu s většinou trhu očekáváme další snížení sazeb o 50 bazických bodů na 5,25 %. Poslední komentáře z bankovní rady naznačily, že i přes zpomalení inflace ke 2 procentům u většiny centrálních bankéřů převažuje opatrnost a chtějí sazby snižovat postupně.

Kromě samotného rozhodnutí bude důležitý i výhled na další kroky ČNB. Očekáváme, že ČNB v druhé polovině roku zpomalí snižování sazeb a na konci roku by sazby mohly být kolem 4 procent.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.