Kofola: Výhled potvrzen, svižný růst tržeb v 1Q

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Společnost Kofola ČeskoSlovensko včera v investorské prezentaci potvrdila, že chce pro letošek dosáhnout zisku EBITDA 1,55 – 1,80 mld. Kč při růstu tržeb o 25 % r/r. Tento výhled již zahrnuje akvírované moravské pivovary Zubr, Holba a Litovel. Při jejich vyloučení by měl být organický růst tržeb 7 % r/r. V 1. kvartálu 2024 přitom vzrostly tržby o 14 %, přičemž tento kvartál ještě z většiny nezahrnoval akvírované pivovary. Organický růst v 1Q je proto nad tempem, které udává celoroční výhled pro organický růst. Je nicméně třeba uvést, že první kvartál roku je pro celoroční výkonnost nejméně důležitý. Finanční ředitel Kofoly Martin Pisklák také uvedl, že v současné době klesají ceny energií i sladidel. To by mohlo mít pozitivní implikace pro ziskovost v letošním roce.  Kofola dnes v 10:00 pořádá konferenční hovor k výroční zprávě za r. 2023 a výhledu. Uvedené informace k růstu tržeb v 1Q a vývoji nákladů hodnotíme pozitivně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.