Druhé čtvrtletí přineslo J&T Bance 40% nárůst bilanční sumy.

2-minutové čtení


Podle neauditovaných konsolidovaných výsledků uzavřela J&T Banka, jedna z nejvýznamnějších privátních bank na českém trhu, první pololetí letošního roku s čistým ziskem ve výši 934 milionů korun. Navazuje tak na úspěšná období minulých dvou let. Provozní zisk za dané období činil 1,030 miliard korun, což představuje 47% meziroční nárůst.

Bilanční suma ke konci června zaznamenala 40% nárůst, když dosáhla úrovně přes 125 miliard korun. Hlavním důvodem jejího růstu je pak především 35% meziroční navýšení klientských vkladů, které dosáhly hranice téměř 100 miliard korun. Růst zaznamenaly také úvěry, které vzrostly v porovnání s loňským rokem o 46 % a na konci června překonaly 69 miliard korun. „Těší nás zájem klientů o poskytnutí financování jejich vlastních projektů, bez ohledu na velikost nápadu,“ komentuje narůstající zájem o financování Igor Kováč, člen představenstva J&T Banky.

Ve druhém čtvrtletí získala J&T Banka 58,33% majetkový podíl ve společnosti VABA d.d. banka Varaždin a rozšířila tak své působení na chorvatský trh.

I nadále plánuje banka růst a posilovat svojí pozici na trhu. Jako první v regionu pak v červnu tohoto roku vydala perpetuitní certifikáty, o které projevili investoři velký zájem. Vlastní kapitál banky činil ke konci pololetí 14,69 miliard korun.

J&T Banka ke konci druhého čtvrtletí 2014 vykazovala kapitálovou přiměřenost na konsolidované bázi na úrovni 12,5 %.