Praha i Evropa převážně v červeném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Víkend se po delší době obešel bez významnějších negativních či pozitivních zpráv a z víkendového dění tak suverénně hrál prim další propad ropy. Ta se dostala na 21letá minima a v některých odlehlých částech Kanady se spotové obchody s fyzickým dodáním paradoxně kotovaly i v záporných cenách. Evropské akciové trhy se po většinu dne držely v červených číslech, k výraznějším výkyvům indexů ale nedocházelo. Pražská burza nebyla výjimkou, když dnešní den zakončila o 0,55 % slabší na hodnotě 846,68 bodů. Nejúspěšnějším titulem pondělního obchodování se staly akcie společnosti CME (89 Kč, +1,6 %), následovány akciemi společnosti Avast (140,2 Kč, +0,86 %). Na opačné straně stupnice se ocitly akcie společnosti PFNonwovens (590 Kč, -4,84 %) po zprávě o odstoupení technického ředitele pana Klašky. Nedařilo se ani akciím Stock Spirits (53 Kč), jež odepsaly 3,28 %. Obchodní aktivita byla na začátku týdne z dlouhodobého hlediska průměrná, nejobchodovanějšími emisemi se dnes staly ČEZ (460,5 Kč, -2,02 %) a Moneta Money Bank (52 Kč, -0,76 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.