J&T Banka: ČR - ČNB podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 75 bodů na 4,50 %

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na 4,50 % (2T repo). Ze strany ČNB jde již o šesté zvýšení sazeb v řadě a úrokové sazby jsou na nejvyšší úrovni od dubna 2001. Rozhodnutí okomentuje na tiskové konferenci v 15:45 guvernér ČNB Jiří Rusnok. 

Koruna k euru dopoledne posílila o 12 haléřů na 11leté maximum 24,11 CZK/EUR. V reakci na rozhodnutí ČNB mírně korigovala na 24,16 CZK/EUR.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.