Investoři se možná pustí do vybírání zisků

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.


#Ekonomika

V pondělí bude dění na finančních trzích ovlivněno zámořským svátkem, a tudíž se dá očekávat pozvolný start do nového týdne. V průběhu týdne se budou sledovat firemní výsledky, jako například středeční NVIDIA. Vedle výsledků pak bude důležitý středeční zápis z posledního zasedání FOMC.


„Připomenutí relativně jestřábího zasedání a pravděpodobně oddálení zahájení cyklu snižování sazeb v USA může na trh přinést obezřetnou náladu, která se může projevit ve vybírání zisků,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu a na čtvrteční pravidelná týdenní data z trhu práce. V Německu se soustředí na páteční indexy IFO, kde se očekává lehce slabší hodnocení současné situace, ale lehký optimismus v očekáváních.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.