Komentář k pátečnímu obchodování na akciových trzích

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   Páteční obchodování na akciových trzích probíhalo v poměrně poklidném duchu, když se hlavní evropské indexy držely po většinu dne v zelených číslech. Ze sektorového pohledu se dařilo především společnostem ze spotřebitelského a telekomunikačního sektoru.

Páteční obchodování na akciových trzích probíhalo v poměrně poklidném duchu, když se hlavní evropské indexy držely po většinu dne v zelených číslech. Ze sektorového pohledu se dařilo především společnostem ze spotřebitelského a telekomunikačního sektoru. Slabší den naopak prožívaly firmy podnikající v zdravotnictví či energetice. Pražská burza se v průběhu celého dne odchylovala od svých západních sousedů a postupně prohlubovala ztráty, aby zakončila týden slabší o 0,89 % na hodnotě 1362 bodů. Jediným výrazněji rostoucím titulem se staly akcie pojišťovny VIG (678,5 Kč, +1,19 %). Burzovní peloton uzavíraly akcie bankovních domů, přičemž největší ztráty zaznamenaly akcie Erste Group Bank (1030 Kč, -1,39 %) a Komerční banky (923 Kč, -1,39 %). Iracionální rallye jsme tento týden mohli pozorovat na akciích nového člena burzy Start, když akcie společnosti Fixed.Zone během jediného týdne vystřelily z IPO ceny 222 Kč na 500 Kč (+125 %). Stojí za to poznamenat, že tento růst se odehrál na objemu přibližně 10 mil. Kč a na těchto cenách se společnost obchoduje poblíž čtyřnásobku letošních tržeb.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.