Pražská burza zakončila týden v červeném, ČEZ propadl na roční minima

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Páteční obchodování na evropských akciových trzích se neslo v lehce negativnímu duchu, když většina hlavních akciových indexů se po celý den držela v červených číslech. Poklesy se pohybovaly okolo 0,5 % proti předchozímu závěru. Ze sektorového pohledu se dařilo technologiím a zdravotnictví, pod prodejním tlakem se ocitly především spotřebitelský nebo nemovitostní sektor. Nedařilo se ani utilitám, přičemž sektorovým propadlíkem byly akcie společnosti Verbund (65,7 EUR, -5 %), která kvůli vytrvalému propadu cen elektřiny snížila svůj výhled pro zisk v roce 2024. Negativní tržní sentiment se ze západoevropských burz přenesl i na pražský parket a index PX zakončil týden slabší o 0,69 % na hodnotě 1 452,8 b. Investiční doporučení z pera Komerční banky s cílovou cenou 921 Kč vyhnalo akcie Colt CZ Group (593 Kč, +3,31 %) vstříc maximům ze začátku roku. Silný prodejní tlak byl naopak cítit na akciích ČEZ (830,5 Kč, -3,88 %), když akcie při nadprůměrném objemu oslabily na nejnižší ceny od ledna 2023. Zobchodovaný objem výrazně překonal dlouhodobý denní průměr.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.