ČEZ zahájil tendr na nový blok Dukovan

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. 
Společnost ČEZ včera dostala souhlas Ministerstva průmyslu k zahájení tendru na stavbu nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany. Generální ředitel ČEZu Daniel Beneš uvedl, že společnost nyní může pozvat uchazeče do soutěže. První nabídky má ČEZ dostat od tří uchazečů 30. 11. tohoto roku a podepsat smlouvu s vítězem by měl do r. 2024.  Stavba by měla začít v r. 2029 a zkušební provoz by pak měl začít v r. 2036.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.