Makro: Maloobchodní tržby v lednu očekávaně prudce propadly

1-minutové čtení
J&T specialistaMaloobchodní tržby lednu podle očekávání velmi výrazně propadly kvůli zavedení opatření proti šíření nákazy Covid-19. Sezónně očištěné tržby vůči prosinci klesly o 6,6 % m/m a meziročně byly nižší o 6,5 % r/r. Sezónně neočištěné tržby (letos o 2 pracovní dny méně) meziročně klesly o 9,0 %. Propad tržeb byl opět velmi plošný, ale nejvíce se týkal nepotravinářského zboží (-12 % r/r) a pohonných hmot (-12 % r/r), i když výrazně klesly i tržby za potraviny (-4 % r/r). Meziroční růst prodejů pokračoval jen u prodejů přes internet (+35 % r/r).

Maloobchodní tržby včetně moto segmentu v lednu klesly o 9,0 % r/r (+0,4 % v prosinci), když prodeje aut propadly „jen“ o -6 % r/r (-3 % r/r v prosinci).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.