Poklidné obchodování bez výraznějších pohybů

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Páteční obchodování na pražské burze se neslo v poklidném duchu bez výraznějších pohybů či zajímavější zápletky. Index PX (1 133 bodů, -0,02 %) nadále balancuje na dvouletých maximech, ale na výraznější posun výše zatím nemá sílu. K tomu by index potřeboval dynamičtější růst od svých klíčových emisí. Akcie Erste Group (844 Kč, +0,29 %), ČEZ (519 Kč, +0,29 %) a ani nejobchodovanější Komerční banky (813 Kč, +0,12 %) se výrazněji neodchýlily od nuly a návrat indexu k hodnotám z roku 2011 (tj. přes 1.141 bodů) se zatím odkládá. Nejúspěšnějším titulem se při malém zobchodovaném objemu staly akcie PFNonwovens (706 Kč, +1,15 %). Na opačném pólu se umístil premiant posledních týdnů, když drobnou korekcí z historických maxim prošly akcie Avastu (155 Kč, -1,27 %). Díky oslabení české koruny proti dolaru se akciím CETV (102 Kč, +0,2 %) podařilo navázat na předchozí posílení a postupně se tak vrací k cenám z posledních dnů roku 2019.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.