J&T BANKA nenavýší kapitál chorvatské Centar banky. Hledá nové možnosti, jak vstoupit na zdejší bankovní trh

2-minutové čtení

Po dlouhých vyjednáváních dnes J&T BANKA rozhodla, že z důvodu nesplnění požadovaných podmínek, nenavýší kapitál chorvatské Centar Banky a nevstoupí tak prozatím na místní bankovní trh.  V současné chvíli tak hledá nové možnosti, jak vstoupit na chorvatský bankovní trh, kde hodlá být stabilním a dlouhodobým hráčem.

„Navýšení základního jmění Centar Banky J&T BANKOU bylo mimo jiné závislé také na splnění několika námi stanovených podmínek, které nebyly splněny nejen ze strany stávajících akcionářů Centar Banky, ale i jiných institucí, pro něž by úspěšné fungování Centar Banky bylo přínosné. Naše nabídka reflektovala náš zájem vstoupit a investovat do chorvatského bankovního sektoru, a spolupracovat s místními partnery znajícími domácí prostředí,“ uvedl k situaci Igor Kováč, člen představenstva J&T BANKY.

J&T BANKA stejně jako finanční skupina J&T jsou silnými a stabilními finančními institucemi, které byly připravené na chorvatský trh přinést kromě kapitálu také dlouholeté znalosti a know-how nejen z oblasti bankovnictví.

„Byli jsme připraveni okamžitě zainvestovat 20 až 30 milionů eur do stabilizace Centar Banky, což by napomohlo nejen bance samotné, ale také ke stabilizaci bankovního sektoru. Náš zájem o působení a vstup na chorvatský trh nadále trvá. Jsme připraveni přinést nejen finanční likviditu, ale také seniorní manažerský tým a veškeré znalosti a know-how, tak abychom se stali dlouhodobým a strategickým partnerem na chorvatském bankovním trhu,“ uzavírá Monika Céreová, viceprezidentka finanční skupiny J&T.