Makro: Maloobchodní tržby v červnu zvolnily tempo

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Maloobchodní tržby (bez prodejů aut) v červenci podle očekávání vzrostly o 5,6 % r/r. Výsledky pozitivně ovlivnily kalendářní vlivy (1 pracovní den méně), sezónně očištěné tržby meziměsíčně vzrostly o 0,7 % m/m a meziročně byly vyšší o 4,4 % (3,2 % v červnu). Spotřebitelská poptávka zůstává vysoká a předchozí červnové zvolnění tempa byla jen přechodná záležitost. Vysoký růst tržeb v červenci pokračoval u nepotravinářského zboží (9 % r/r), jako je elektronika (11 %) a sportovní potřeby (9 %). Za celý rok očekáváme růst maloobchodních tržeb kolem 6 % (5,4 % vloni).

Pozitivním faktorem v červenci byly i prodeje aut (10 % r/r), následně maloobchodní tržby včetně moto segmentu vzrostly o 7,0 %.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.