Investoři budou zřejmě ovlivněni ještě pátečním vystoupením prezidenta Trumpa, které může zjitřit či naopak uklidnit situaci mezi USA a Čínou. Vedle toho se bude sledovat čtvrteční zasedání ECB a další pandemický vývoj. ECB zřejmě ponechá svou velmi uvolněnou rétoriku. Nelze vyloučit, že dojde k oznámení dalšího navýšení některých programů, které se rychle čerpají. Pandemický vývoj na pozadí rozvolňování preventivních opatření bude nadále jedním z hlavních sledovaných témat.
Nová makrodata budou o to důležitější, že již začnou poukazovat na vývoj za květen, což by mělo přinést první známky oživování v některých ekonomikách. Celkově jsme neutrální vzhledem k tomu, že vystoupení Trumpa v pátek zřejmě v podvečer může přinést výraznější volatilitu.
Z domácích zpráv se zaměříme na technický faktor středečního oznámení převážení indexů FTSE, kde by mělo dojít k zařazení Avastu do FTSE 100. Přeřazení do prestižního indexu by mělo přinést dodatečný zájem většího okruhu investorů.
Z makroekonomických zpráv se zaměříme v USA na pondělní ISM průmyslu za květen (oček. 43,5 po 41,5 bodu m/m), středeční podnikové objednávky za duben (oček. -15,0 po -10,3 % m/m), ISM služeb za květen (oček. 44 po 41,8 bodu m/m) a páteční měsíční data z trhu zaměstnanosti za květen (oček. -8,0 po -20,5 mil. nezaměstnaných). V Německu se zaměříme na páteční podnikové objednávky za duben (oček. -19,9 po -15,6 % m/m). V Číně se zaměříme na ještě víkendové oficiální PMI průmyslu za květen (oček. 51,1 po 50,8 bodech m/m) a pondělní Caixin PMI průmyslu rovněž za květen (oček. 49,6 po 49,4 bodu m/m).