Pozitivní nálada bude pokračovat

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.Očekáváme, že na trhu může pokračovat pozitivní nálada z posledních amerických dat z trhu práce. Středeční Fed navíc může navázat na ECB a rovněž dále uvolnit měnovou politiku úpravou některých svých programů. Jejich navýšení či prodloužení platnosti by mohlo trh opětovně podpořit v nákupním apetitu.


Z makroekonomických zpráv se zaměříme v USA na středeční zveřejnění spotřebitelské inflace CPI za květen (oček. 0,0 po -0,8 % m/m), již zmíněné zasedání FOMC, kde se očekává spíše změna v podpůrných programech, než změna úrokových sazeb (0,25 %) a páteční spotřebitelský sentiment univerzity v Michiganu na červen (oček. 75 po 72,3 bodu m/m). V Číně budou přes víkend zveřejněna data o obchodní bilanci za květen, kde by měly poklesnout exporty (oček. -6,5 po +3,5 % m/m) a méně poklesnout importy (oček. -7,9 po -14,2 % m/m) v dolarovém vyjádření. V Německu se zaměříme na pondělní průmyslovou produkci za duben (oček. -16,7 po -9,2 % m/m).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.