Primoco oznámilo nový kontrakt, čeká prodej dalších 9 strojů v 1H23

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV včera oznámil, že s evropským zákazníkem uzavřel nový kontrakt na dodání bezpilotních letadel za 2,35 mil. EUR (55,7 mil. Kč). Gen. ředitel společnosti Ladislav Semetkovský uvedl, že kromě této zakázky čeká v 1. polovině letošního roku prodeje ještě dalších 9 strojů do Asie a Afriky. Prodej devíti strojů může mít podle našeho odhadu hodnotu okolo 160 mil. Kč. Primoco bude v letošní první polovině roku dodávat také 10 letadel, jejichž prodej podepsalo již loni. Proto by tržby za 1. polovinu roku mohly být v řádu několika set mil. Kč. Primoco mělo loni tržby 154 mil. Kč při EBITDA marži 48 % a letos chce dodat letadla za 1 mld. Kč. Včerejší zprávu a výhled na prodeje v 1H23 hodnotíme pozitivně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.