J&T prostřednictvím investice do JK Education vstupuje do sektoru vzdělávání

1-minutové čtení

Finanční skupina J&T se stala minoritním akcionářem vzdělávací skupiny JK Education Ondřeje Kanii. Akvizice dvaceti tří procentního podílu je první investicí skupiny na poli soukromého vzdělávání. Investice proběhla prostřednictvím fondu JTFG Fund I SICAV, jehož investory jsou fond J&T Arch Investments a J&T Banka.


„Ondřej Kania je prototypem mladého podnikatele, který se po studiích v zahraničí vrátil s jasnou vizí. Dnes stojí v čele dynamické vzdělávací skupiny s mezinárodním přesahem. Narůstající poptávka po kvalitním vzdělávání, dosavadní růst a výsledky skupiny JK Education i škálovatelnost jejího byznys modelu byly těmi hlavními důvody pro vstup do pro nás zcela nového segmentu. Navíc vedle finanční atraktivnosti jsme se stali součástí projektu, který formuje budoucí lídry naší společnosti,“ prozrazuje důvody investice Adam Tomis, investiční ředitel J&T Finance Group SE a člen investičního výboru J&T Arch Investments.

„Vstup tak silného partnera, jakým je J&T, je důkazem toho, že za posledních 9 let jsme vybudovali skupinu kvalitních a pro rodiče a studenty i velice atraktivních vzdělávacích projektů. Zároveň jde o jasné potvrzení, že se skupina ubírá tím správným směrem a že oblast, ve které působíme má značnou perspektivu,“ komentuje vstup investora Ondřej Kania, majitel JK Education a dodává: „Věříme, že možnost čerpat z know-how tak významné skupiny jako je J&T, nám pomůže jak při rozvoji našich již existujících projektů, tak při identifikaci a zejména realizaci nových příležitostí.“