Rohlík.cz oznámil vybrané hosp. výsledky za r. 2019

1-minutové čtení
J&T specialista


Podle tiskové zprávy Rohlik.cz loni zvýšil tržby o 60 % na více než 4 mld. Kč a zdvojnásobil zisk před odpisy EBITDA na 60 mil. Kč. Zatímco tržby jsou v souladu s předchozími indikacemi, výsledek na zisku EBITDA je o něco nižší, než společnost předpokládala ve svém výhledu z ledna 2019 (oček. EBITDA v r. 2019 cca 89 mil. Kč). Předpokládáme, že zveřejněná čísla se týkají společnosti Rohlik.cz Investment, která většinově vlastní firmu Velká pecka, s.r.o., jež provozuje portál Rohlik.cz. Podotýkáme, že kovenanty na dluhopisy Rohlíku jsou vázány na společnost Velká pecka, která zveřejňuje výsledky odděleně k fiskálnímu roku končícímu 30. 4. Rohlik.cz v tiskové zprávě dále uvedl, že začal s automatizací skladů a že letos otevře další sklad v Praze a přesune se do nového skladu v Brně.

Podle tiskové zprávy Rohlik.cz loni zvýšil tržby o 60 % na více než 4 mld. Kč a zdvojnásobil zisk před odpisy EBITDA na 60 mil. Kč. Zatímco tržby jsou v souladu s předchozími indikacemi, výsledek na zisku EBITDA je o něco nižší, než společnost předpokládala ve svém výhledu z ledna 2019 (oček. EBITDA v r. 2019 cca 89 mil. Kč). Předpokládáme, že zveřejněná čísla se týkají společnosti Rohlik.cz Investment, která většinově vlastní firmu Velká pecka, s.r.o., jež provozuje portál Rohlik.cz. Podotýkáme, že kovenanty na dluhopisy Rohlíku jsou vázány na společnost Velká pecka, která zveřejňuje výsledky odděleně k fiskálnímu roku končícímu 30. 4. Rohlik.cz v tiskové zprávě dále uvedl, že začal s automatizací skladů a že letos otevře další sklad v Praze a přesune se do nového skladu v Brně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.