Slabší než očekávané výsledky Komerční banky posunuly index PX do záporu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Páteční obchodování na evropských akciových trzích probíhalo v poklidném duchu za podprůměrných objemů. Převažoval pozitivní sentiment, když většina hlavních akciových indexů přidávala mezi 0,5 a 1 %. Ze sektorového pohledu se dařilo především ropným společnostem a utilitám, pod prodejní tlak se naopak dostaly reality. Pražská burza nenapodobila své západoevropské protějšky a odepsala 1,2 % d/d. Index PX uzavřel týden na hodnotě 1371,7 b. Hlavním tahounem dnešního poklesu byly zejména slabší než projektované výsledky Komerční banky (663,5 Kč, -3,1 % d/d), přičemž obzvláště provozní úroveň poměrně výrazně zaostala za odhady. Akcie ČEZu (1208 Kč, -1,4 %) z velké části odepsaly překvapivé zisky z posledních vteřin čtvrteční závěrečné aukce. V zelených číslech se nacházely pouze akcie se zanedbatelným zobchodovaným objemem jako Pilulka Lékárny (498 Kč, +1,6 %) nebo VIG (628 Kč, +0,3 %). Zobchodovaný objem i v pátek překonal dlouhodobý denní průměr.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.