Maloobchodní tržby – červenec

1-minutové čtení
J&T specialistaMaloobchodní tržby v červenci meziročně vzrostly (3,0 % r/r), což překonalo očekávání (0,0 %). Sezónně očištěné tržby vůči červnu vzrostly o 1,8 % m/m a meziročně byly vyšší o 1,9 %.

Data ukazují, že oživení spotřebitelské poptávky dál pokračuje, když zlepšení vykázaly všechny složky. V červenci vzrostly prodeje potravin (0,4 % r/r), pokračoval solidní růst nepotravinářského zboží (5,9 % r/r vs. 5,6 % v červnu) a téměř stagnoval prodej pohonných hmot (-0,1 % r/r vs. -6,6 % v červnu), který v předchozích měsících výrazně ztrácel. Spotřebitelská poptávka výrazně odmazala svůj předchozí propad a maloobchodní tržby se svým objemem vrací na úrovně, kde byly na přelomu roku, tj. před šokem, který způsobil Covid-19.

Maloobchodní tržby včetně moto segmentu klesly v červenci o 1,1 % r/r, když prodeje aut znova propadly o 11 % r/r (-11 % v červnu, -35 % květnu).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.