Očekáváme, že ČNB dnes ponechá sazby beze změny

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Dnes, 2. února, zasedá bankovní rada ČNB k diskuzi o měnových otázkách. Společně s trhem očekáváme, že ČNB úrokové sazby opět ponechá beze změny (2T repo na 7,00 %). Pro stabilitu sazeb se v poslední době vyjádřila jasná většina bankovní rady (guvernér Michl, viceguvernérka Zamrazilová, Dědek, Frait, Kubelková). Naopak pro další zvýšení sazeb se v poslední době vyjádřil pouze viceguvernér Marek Mora a člen bankovní rady Tomáš Holub. Zároveň půjde o poslední zasedání pro viceguvernéra Moru a člena rady Dědka, kterým končí mandát na konci února. V bankovní radě je nahradí Jan Procházka a Jan Kubíček. Současně očekáváme, že bankovní rada zopakuje, že je připravena intervencemi bránit případnému oslabování kurzu koruny k euru.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.