PPF Group: Zisk za první pololetí dosáhl 709 mil. EUR

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. Skupina PPF dosáhla v prvním pololetí tohoto roku čistý zisk 709 mil. EUR a celkových výnosů 2,6 mld. EUR (+5 % r/r).


Skupina PPF dosáhla v prvním pololetí tohoto roku čistý zisk 709 mil. EUR a celkových výnosů 2,6 mld. EUR (+5 % r/r). Celková aktiva vzrostla od začátku minulého roku o 9 % na 43,5 mld. EUR a vlastní kapitál o 10 % na 10 mld. EUR. K tomuto solidnímu výsledku přispěla především bankovní, telekomunikační a mediální aktiva. Skupina nadále pokračuje v diversifikaci svých aktivit směrem na západní trhy, když v posledních měsících dokončila prodej Home Creditu na Filipínách a v Indonésii a zároveň získala významný podíl například v německé mediální skupině ProSiebenSat.1 či společnosti InPost, která se zaměřuje na provoz evropské sítě samoobslužných boxů pro e-commerce. Z pohledu vydaných dluhopisů skupiny vnímáme zveřejněná čísla a větší zaměření na západní trhy pozitivně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.