Fidurock: Koupě významného retail parku Trutnov, cena je údajně 0,75 mld. Kč

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  Podle Hospodářských novin (HN) skupina Fidurock koupila retail park Trutnov od dosavadního majitele DRFG.

Podle Hospodářských novin (HN) skupina Fidurock koupila retail park Trutnov od dosavadního majitele DRFG. Retail park, který má plochu 23 tis. m2, patří mezi největší české retailové parky a byl doposud v držení Czech Real Estate Investment Fund, který patří do skupiny DRFG. Ta jej před 5 lety získala od CPI Property Group. Kupní cena nebyla oficiálně zveřejněna, ale HN s odvoláním na realitní trh uvádějí částku 750 mil. Kč. To by byla pro Fidurock podle nás významná transakce, neboť současná hodnota celého portfolia skupiny Fidurock činí 6,8 mld. Kč. Portfolio pouze retailových parků (bez rezidenčních a dalších nemovitostí), které je financováno emisí dluhopisů 5,6/2024, pak mělo ke konci loňského roku hodnotu 3,02 mld. Kč. Zařazení trutnovského retail parku do tohoto užšího portfolia by tak zvýšilo jeho hodnotu o čtvrtinu. Podle HN plánuje Fidurock retail park modernizovat, konkrétně např. instalovat na střechy fotovoltaické panely. Fidurock zároveň v červnu akvíroval menší obchodní centrum OC Chrpa v Praze na Chodově a plánuje výstavbu retailových parků ve slovenských Piešťanech a Levicích. Zprávu hodnotíme neutrálně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.