CSG: Společnost zvažuje výrobu na Ukrajině

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  Podle webu Forbes.cz zvažuje zbrojařská skupina Czechoslovak Group (CSG) výrobu munice a těžké pozemní techniky na Ukrajině

Podle webu Forbes.cz zvažuje zbrojařská skupina Czechoslovak Group (CSG) výrobu munice a těžké pozemní techniky na Ukrajině spolu se zázemím pro opravy. Model by měl kopírovat německého zbrojaře Rheinmetall, který založil společný podnik s ukrajinským státním podnikem Ukroboronprom. Motivací pro ukrajinskou stranu je posílení zbrojní výroby v zemi, zatímco motivací pro CSG by podle nás mohly být nižší výrobní náklady a také větší objem zakázek od ukrajinské vlády při výrobě na jejím území. Majitel CSG Michal Strnad uvedl, že má CSG s ukrajinskou stranou rozjednány dva nebo tři společné projekty. CSG zatím poslala od začátku války na Ukrajinu 150 až 160 kusů techniky a podle Strnada se počet ještě zvýší, neboť společnost našla její další zdroje. Podle mluvčího CSG chce společnost podepsat letos příslušné smlouvy a rozběhnout výrobu do tří let. Zprávu hodnotíme jako mírně pozitivní, neboť do budoucna indikuje možnost navýšení výroby společným podnikem na Ukrajině. CSG má na pražské burze dluhopisy 8,00/2028.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.