Tento týden by se měl obejít bez výraznějších impulzů. Trh bude nadále sledovat průběžná makroekonomická data a vývoj tržních sazeb.
S utvrzením očekávání, které bude akceptovat stávající postoj Fedu, budou investoři opatrní a více ochotní realizovat letošní zajímavé zisky. Technicky dojde na konci února k převážení indexů MSCI, což tradičně zvyšuje na trhu aktivitu a volatilitu. „Pro příští týden jsme nadále obezřetní a očekáváme další vybírání zisků na rizikových aktivech,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.
Na domácím parketu bude pokračovat výsledková sezóna. V úterý zveřejní svá čísla Erste Group a v pátek CTP. U Erste Group je očekáván 6% meziroční růst čistého zisku za čtvrtý kvartál. Hlavním tahounem by měly být nadále vyšší úrokové výnosy. „Návrh dividendy ze zisku minulého roku očekáváme v souladu s předchozími prohlášeními managementu, to znamená dividendu ve výši 1,9 EUR na akcii a 5,4% hrubý dividendový výnos,“ uvádí Milan Vaníček.
U CTP se bude nadále sledovat vliv ekonomické situace na logistická centra. Potvrzení dosavadní odolnosti vůči současnému makroekonomickému prostředí i výhledu by mohlo investory dále uklidnit.
Makroekonomický výhled
Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za leden (oček. −3,9 po +5,6 % m/m), středeční ISM průmyslu za únor (oček. 47,8 po 47,4 bodech m/m) a páteční ISM služeb za únor (oček. 54,5 po 55,2 bodech m/m).
V Německu se soustředí na spotřebitelskou inflaci CPI za únor (oček. 8,6 po 8,7 r/r). V Číně věnují pozornost středečnímu PMI průmyslu za únor (oček. 50,7 po 50,1 bodu m/m) a PMI služeb za únor (oček. 55,0 po 54,4 bodech m/m).