Prodlužování konfliktu povede k odchodu investorů od rizika

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení
J&T Redakce
V tomto týdnu bude stále udávat směr dění geopolitická situace na Ukrajině. Informace z bojů či jakékoliv zprávy o možném vyjednávání budou směrovat investorskou náladu. „Bohužel se domníváme, že aktuální situace nemá jednoduché a jednoznačné řešení, což nás vede k zopakování výrazné obezřetnosti vůči rizikovým aktivům, kde očekáváme, že bude pokračovat velmi volatilní obchodování,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Prodlužování konfliktu na Ukrajině povede k odchodu investorů od rizika, což se projeví i na akciových indexech. „Zopakujeme, že případné realizace investičních záměrů bychom aktivovali až v případě přechodu na diplomatická jednání v ukrajinském konfliktu. Upozaděno tedy zřejmě bude i čtvrteční zasedání ECB, kde zřejmě zazní rizika spojená s aktuálním konfliktem na Ukrajině. Tato rizika mohou vést ECB k prodloužení výrazně uvolněné měnové politiky,“ dodává Milan Vaníček.

Pokračuje domácí výsledková sezóna

V úterý zveřejní svá čísla VIG, ale ta již představila předběžné výsledky nedávno, což bude limitovat jakékoliv překvapení. Ve středu bude reportovat rovněž developer CTP.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na čtvrteční data ze spotřebitelské inflace CPI za únor (oček. 7,9 po 7,5 % r/r) a páteční spotřebitelský sentiment měřený univerzitou v Michiganu na březen (oček. 62,5 po 62,8 bodu m/m).

V Německu se soustředí na pondělní maloobchodní tržby za leden (oček. +1,8 po −4,6 % m/m), podnikové objednávky za leden (oček. 0,8 po 2,8 % m/m), středeční průmyslovou produkci za leden (oček. +0,5 po −0,3 % m/m) a páteční spotřebitelskou inflaci CPI za únor (beze změny 5,1 % r/r).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.