Obchodování přibrzdí svátky

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.


#Ekonomika

První červencový týden bude začínat velmi rozvážně. Důvodem bude úterní svátek v USA (4. července, Den nezávislosti), který v globálním měřítku ovlivní obchodování v pondělí i úterý.

Na domácím trhu pak budou svátky ve středu a ve čtvrtek. Větší aktivitu by pak mohla způsobit makroekonomická data, kterých je ze začátku měsíce velmi mnoho. Investoři se nejvíce zaměří na páteční měsíční data z trhu práce v USA, který pomáhá utvářet názory na budoucí měnovou politiku. Pomalu se začnou investoři připravovat i na výsledkovou sezónu za druhý kvartál, která se rozproudí v druhém červencovém týdnu.

„Pro začátek měsíce máme neutrální výhled s tím, že největší pozornost se bude věnovat pátečním datům z trhu zaměstnanosti,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu. 

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní ISM průmyslu za červen (oček. 47,2 po 46,9 bodu m/m), středeční podnikové objednávky za květen (oček. +0,6 po +0,4 % m/m), čtvrteční ISM služeb za červen (oček. 51,3 po 50,3 bodu m/m) a páteční měsíční data z trhu práce za červen (oček. 200 po 339 tisících nových pracovních místech m/m). V Německu se soustředí na čtvrteční podnikové objednávky za květen (oček. +1,2 po −0,4 % m/m) a páteční průmyslovou produkci za květen (oček. 0,0 po +0,3 % m/m).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.