Heureka koupila společnost Balíkobot na expedici zboží

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  Podle Hospodářských novin koupila skupina Heureka společnost Balíkobot, která se zabývá zrychlením a zefektivněním expedice zboží z e-shopů

Podle Hospodářských novin koupila skupina Heureka společnost Balíkobot, která se zabývá zrychlením a zefektivněním expedice zboží z e-shopů. Technologie Balíkobotu se zaměřuje na propojení systémů e-shopu s dopravcem a na online sledování zásilek. Balíkobot dosud patřil většinově Martinu Kasovi, zakladateli Pilulky, a Davidu Folprechtovi. Cena akvizice nebyla uvedena. Podle šéfa Heureky Tomáše Bravermana akvizice pomůže společnosti zdokonalit služby v rámci budování největšího evropského internetového tržiště. Zprávu považujeme za neutrální.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.