Makro: Maloobchodní tržby v únoru klesly méně, než se čekalo

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. Maloobchodní tržby v únoru vzrostly o 2,8 % m/m a meziroční propad se snížil na -5,8 % r/r (-8,9 % r/r v lednu). Výsledek byl výrazně lepší, než se očekávalo (-8,0 %). Propad tržeb byl v důsledku restrikcí kvůli Covid-19 plošný. Nejhlubší propad se týkal nepotravinářského zboží (-7 % r/r), ale výrazně klesly i tržby za potraviny (-3 % r/r). Výrazný meziroční růst prodejů pokračoval opět u prodejů přes internet (+42 % r/r).

Maloobchodní tržby včetně moto segmentu klesly v únoru o 4,9 % r/r (-7,6 % v lednu), když prodeje aut propadly „jen“ o -3 % r/r.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.