Sazka Group: Premiér navrhuje zvýšení zdanění hazardu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Premiér Andrej Babiš v rámci pozměňovacího návrhu k vládnímu daňovému balíčku navrhl zvýšení zdanění hazardu. Pro loterie a technické hry by zůstala současná sazba 35 %, u kurzových sázek by se sazba zvýšila z 23 na 25 %. Z pohledu Sazka Group by zvýšení sice bylo negativní, nicméně kurzové sázky v ČR tvoří jen velmi malou část konsolidovaných čísel a hlavní část tržeb a zisku generují loterie, kde se podle návrhu sazba nemění.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.