Photon Energy: Prodej projektu Złoczew, možný prodej všech menších projektů v Polsku

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Společnost Photon Energy včera informovala, že se dohodla na prodeji projektu fotovoltaické elektrárny v polském Złoczewu tamní společnosti INWE Group. V rámci dohody Photon Energy zajistí, aby byl projekt do 2Q24 připraven k následné výstavbě. Cena prodeje nebyla zveřejněna. Photon již se společností INWE spolupracuje, kdy poskytuje provoz a údržbu fotovoltaickým elektrárnám její dceřiné firmy PM PV 7 v Polsku. Photon dále oznámil, že je s INWE v pokročilém jednání o prodeji celého portfolia menších a středně velkých fotovoltaických elektráren, které v Polsku vlastní. Ty mají celkový výkon 11,5 MW. Photon již dříve indikoval, že toto portfolio hodlá prodat. Zprávu hodnotíme neutrálně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.