ČEZ: Ministr financí připustil možnost výplaty vyšší dividendy

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. 
Ministr financí Zbyněk Stanjura připustil, že by se mohl opakovat loňský scénář a stát by mohl po ČEZu požadovat vyšší dividendu, než bude návrh představenstva. Podle dosavadních indikací očekáváme, že představenstvo navrhne vyplatit 80 % očištěného čistého zisku, což by odpovídalo 117 Kč na akcii (10,3% hrubý div. výnos). Pokud by stát, stejně jako v minulém roce, prosadil výplatu 100 % čistého zisku, dosáhla by dividenda 146 Kč na akcii (12,9% hrubý div. výnos).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.