PGE plánuje podat nabídku na polská aktiva ČEZu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. 
Společnost PGE plánuje podat nabídku na vybraná polská aktiva ČEZu. Informaci uvedl pro média generální ředitel PGE Wojciech Dabrovski. Vzhledem k dlouhodobé snaze polské vlády zvýšit podíl státu, respektive polských společností s účastí státu, ve strategických odvětvích, je zájem PGE, ve kterém drží stát 57% podíl, očekávaný a společnost bude patřit zároveň k největším favoritům na finálního kupce. 


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.