Colt CZ: Společnost a spřízněné osoby drží ve Vista Outdoor přes 5 % akcií

2-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Společnost Colt CZ Group včera informovala, že v americké veřejně obchodované firmě Vista Outdoor drží 2,4 % akciového kapitálu. Dále v této společnosti oznámili podíly René Holeček, který je majoritním akcionářem Colt CZ, jeho společnost Leima Equity a Jan Drahota, jenž je generálním ředitelem Coltu. Colt spolu s těmito dalšími akcionáři drží ve Vista Outdoor dohromady přes 5 % akcií. Největším akcionářem Visty je fond BlackRock s podílem 15,2 %. Skupina akcionářů okolo Colt CZ mohla získávat akcie firmy již dříve, ale nyní musela podíl reportovat, neboť překročila 5 % po nákupech provedených v posledním týdnu. Vista Outdoor dělí svůj byznys na segmenty Sporting Products, který vyrábí munici do ručních zbraní, a Outdoor Products, který nabízí příslušenství pro střelce, ale i doplňky k dalším venkovním aktivitám jako cyklistice, kempingu a dalším. Minulý týden Vista Outdoor oznámila, že prodá větší segment Sporting Products českému zbrojaři Czechoslovak Group (CSG) za 1,9 mld. USD, přičemž obchod má být dokončen v příštím roce. Současní akcionáři Visty pak dostanou hotovost získanou z prodeje této divize a také akcie menšího segmentu Outdoor Products, který se bude samostatně veřejně obchodovat. Colt CZ včera uvedl, že drží podíl ve Vistě na investiční účely. Pokud bude Colt podíl držet při dokončení rozdělení firmy, obdrží poměrnou část hotovosti za prodej Sporting Products a dále akciový podíl ve zbylém Outdoor Products odpovídající současnému podílu ve Vistě. Náklady na získání 2,4% podílu Coltu ve Vistě odhadujeme na několik desítek mil. USD. Firma financovala nákup ze stávající hotovosti. Očekáváme, že Colt poskytne více informací na konf. hovoru k výsledkům za 3Q23.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.