Rohlik.cz Finance: Dluhopis Rohlik Fin. 10,0/2026 může být podle Čupra předčasně splacen

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  



Zakladatel a gen. ředitel skupiny Rohlik Group Tomáš Čupr uvedl v rozhovoru pro magazín Týden, že vzhledem k probíhajícímu úpisu nového dluhopisu Rohlik FII 6,00/29 by pro skupinu nedávalo smysl mít souběžně vydány dvě dluhopisové emise. V této souvislosti naznačil, že emitent stávajícího dluhopisu, společnost Rohlik.cz Finance, může využít práva na předčasné splacení. Zde doplňujeme, že podle emisních podmínek může emitent celou emisi předčasně splatit kdykoli od 18. měsíce od data emise, přičemž poslední rok před konečnou splatností (tj. 1. 2. 2025 – 1. 2. 2026) již držitelé dluhopisů nemají nárok na mimořádný výnos při předčasném splacení. Přestože T. Čupr neuvedl konkrétní další postup, zároveň zmínil, že dvě emise (Rohlik Fin. 10,0/2026 a Rohlik FII 6,00/29) nebudou společně na trhu dlouhou dobu. Rovněž doplnil možnost výměny dluhopisu 10,0/2026 za nově upisovaný dluhopis 6,00/2029, který nese prémii při splatnosti. Vzhledem k těmto vyjádřením je podle nás pravděpodobné, že emitent Rohlik.cz Finance přistoupí k předčasnému splacení dluhopisu Rohlik Fin. 10,0/2026.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.