CEFC se stala 5% akcionářem J&T FINANCE GROUP SE

1-minutové čtení

Po šesti měsících od podpisu smlouvy o strategické spolupráci, došlo k oficiálnímu zápisu nové výše základního jmění a akcionářské struktury skupiny J&T Finance Group SE do Obchodního rejstříku. Novým 5% akcionářem skupiny, se vedle dosavadních majitelů Jozefa Tkáče (podíl 47,5 %) a Ivana Jakaboviče (podíl 47,5 %), stala čínská privátní společnost CEFC Shanghai International Group Limited z holdingu China Energy Company Limited (CEFC).

Zápis do OR byl posledním oficiálním krokem spojeným se vstupem nového investora do skupiny. Výše vlastního jmění skupiny J&T Finance Group SE ke konci prvního čtvrtletí dosáhla 31 mld. Kč.O společnosti CEFC:
CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společností v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu, kde se zabývá zpracováním, skladováním, distribucí a obchodováním s ropnými, agrochemickými, petrochemickými a plynovými produkty. CEFC se celosvětově řadí do TOP 500 firem.