ČEZ v pátek na měsíčním minimu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Páteční obchodování na evropských akciových trzích probíhalo v lehce negativním duchu, když většina hlavních indexů korigovala zisky z tohoto týdne. Jediným sektorem, který si dokázal udržet nepatrné zisky představovaly ropné společnosti. Nedařilo se naopak spotřebitelským a nemovitostním titulům. Pražská burza následovala své západoevropské protějšky a zaznamenala již šestý pokles v řadě. Index PX tentokrát oslabil o 0,17 % na 1.367,8 b. Intradenní zisky si dokázaly udržet pouze akcie VIG (631 Kč, +0,96 %), Colt CZ Group (555 Kč, +0,54 %) a z likvidnějších titulů Moneta Money Bank (90,8 Kč, +0,22 %). S blížícím se koncem obchodování se pod prodejní tlak dostaly akcie ČEZ (979,5 Kč, -1,61 %), které zakončily týden na měsíčním minimu. Zobchodovaný objem výrazně zaostal za dlouhodobým denním průměrem.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.