Pražský index pod tíhou Deutsche Bank

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Druhý únorový obchodní den akciový index PX postupně odevzdával své týdenní zisky. Příčinu můžeme hledat v negativní náladě na evropských trzích, když jedním z hlavních spouštěčů byly slabé výsledky Deutsche Bank, jež krátce po otevření trhů oslabovala o více než 6 %. Nejobchodovanějším titulem se již tradičně staly akcie energetického giganta ČEZ, které se v průběhu dne několikrát pokoušely o trvalejší překonání lokálního maxima na 530 Kč. Tuto hranici nakonec nezdolaly a zavřely těsně pod ní (-0,38 %, 528 Kč). Jediným dalším titulem, který v zobchodovaném objemu překonal 100 mil. Kč, byly akcie bankovní skupiny Erste. Akcie Erste Group nedokázaly odolat prodejnímu tlaku a v průběhu dne se vracely zpět k psychologické úrovni na 1000 Kč (-2,75 %, 1009 Kč). Nejúspěšnějším titulem se při pátečním obchodování trochu překvapivě staly akcie společnosti Unipetrol (2,45 %, 376 Kč). Akcie Unipetrolu poměrně rázně ukončily sérii ztrát po konci akceptačního období nabídky na odkup akcií a přiblížily se odkupní ceně 380 Kč. V zelených číslech dnes na pražském parketu zakončily obchodování jen 3 tituly. Kromě již zmíněného Unipetrolu se jednalo o akcie TMR a Kofola ČS, které mají v indexu PX pouze nepatrnou váhu. Není tedy překvapením, že index PX odepsal 0,96 % na 1192 bodů.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.