Startuje výsledková sezóna, překvapení může být pozitivní

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.


#Ekonomika

Druhý červencový týden bude již patřit zahájení výsledkové sezóny za druhý kvartál. Ve čtvrtek budou zveřejňovat svá čísla například Delta Air Lines či PepsiCo a v pátek pak sledované velké zámořské banky jako JP Morgan, Wells Fargo, BlackRock či Citigroup. I pro druhý kvartál jsou celková očekávání poměrně obezřetná, když analytici v průměru očekávají pokles čistého zisku meziročně o 6,4 % za index S&P 500, tedy největší meziroční pokles za čtvrtletí od začátku pandemie.


„Vzhledem k průběžným makroekonomickým datům, která nevykazují tak prudký propad, lehce spekulujeme, že by mohlo dojít k pozitivnímu překvapení. Ale tomu bude zřejmě až na celkovém vyznění než ihned na začátku,“ říká Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční data o spotřebitelské inflaci CPI za červen (oček. 3,1 po 4,0 % r/r), čtvrteční index průmyslových cen PPI za červen (oček. 0,4 po 1,1 % r/r) a páteční spotřebitelský sentiment měřený univerzitou v Michiganu na červenec (oček. 65,5 po 64,4 bodu m/m).

V Německu se soustředí na úterní finální spotřebitelskou inflaci CPI za červen (oček. beze změny 6,4 % r/r) a indexy ZEW, které by měly vykázat hlubší pokles v obou sledovaných kategoriích. V Číně se zaměří na pondělní data o spotřebitelské inflaci CPI za červen (oček. beze změny 0,2 % r/r) a čtvrteční obchodní bilance by měla vykázat vyšší propad jak v exportech, tak v importech v dolarovém vyjádření.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.