Pražská burza bohužel nekopírovala kladné obchodování ve zbytku Evropy

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Páteční obchodování na evropských akciových trzích probíhalo v poklidnějším prázdninovém duchu a relativně příznivém sentimentu. Po většinu dne se hlavní evropské akciové indexy držely v zelených číslech a denní zisky v rozmezí 0,2-0,5 % přetrvávaly i po otevření zámořských burz. Jasným lídrem evropských trhů se stal realitní sektor, následovaný technologickými akciemi. Nedařilo se naopak telekomunikačním a bankovním domům. Pražská burza nedokázala držet krok se svými západoevropskými protějšky a zakončila týden s denní ztrátou 0,8 % d/d na hodnotě 1 238,1 b. Na pražském parketu se v zelených číslech udržely pouze akcie Philip Morris ČR (16 600 Kč, +0,5 % d/d) a Kofola (290 Kč, +1,4 %), jichž se zobchodoval pouze zanedbatelný objem. Slabší den evropských bank se projevil i na dnešním obchodování Erste Group (595,2 Kč, -1,3 %). Zobchodovaný objem výrazně zaostal za dlouhodobým denním průměrem.  


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.