Colt CZ: Sellier & Bellot má vyprodanou kapacitu, odhaduje dobrý rok 2023

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
V rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedl generální ředitel společnosti Sellier & Bellot Radek Musil, že očekává dobré výsledky za r. 2023 s růstem prodejů, avšak detaily nechce sdělovat s ohledem na dokončování transakce s Colt CZ Group. Ta dokončuje převzetí výrobce munice pro ruční zbraně Sellier & Bellot od současného majitele CBC. Podle Musila má společnost vyprodanou výrobní kapacitu na letošní rok a značnou část r. 2025. Zatímco před několika lety byla určujícím faktorem na světovém trhu poptávka na komerčním trhu v USA, nyní je tahounem vojenská poptávka pocházející z Evropy. Firma se snaží dávat prioritu dodávkám pro ukrajinskou armádu, kdykoli se objeví poptávka. Střelivo pro armády a policejní sbory nyní tvoří téměř 50 % výroby firmy. Rozhovor podle nás nepřinesl žádné zásadní kurzotvorné informace, ale hodnocení dobrého roku 2023 a vyprodané kapacity do příštího roku naznačují další růst hospodaření pro Sellier & Bellot. Ten by měl po začlenění do Colt CZ Group zvýšit tržby skupiny zhruba o polovinu.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.