CPI PG: Kyperský soud nařídil obstavit majetek za 13 mld. Kč

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení
J&T Redakce
Podle informací německého deníku Handelsblatt nařídil soud na Kypru bankám, aby zmrazily skupině CPI Property Group (CPI PG) majetek za cca 13 mld. Kč.

Podle informací německého deníku Handelsblatt nařídil soud na Kypru bankám, aby zmrazily skupině CPI Property Group (CPI PG) majetek za cca 13 mld. Kč. Učinil tak po žalobě firem Investhold a Verali Marka Čmejly a Jiřího Diviše, kteří po CPI PG požadují odškodnění za údajné poškození minoritních akcionářů. Připomínáme, že tato žaloba byla odmítnuta soudem v New Yorku s tím, že adekvátním místem pro žalobu je Lucembursko. Tam však žalobci neuspěli v r. 2015. CPI PG celou dobu žalobu odmítá. CPI PG mělo ke konci r. 2022 realitní portfolio v hodnotě 20,9 mld. EUR. Zmrazený majetek tak tvoří pouze 2,6 % celkového realitního portfolia společnosti. Navíc podotýkáme, že jde pravděpodobně o majetek, jenž je v bankovních zástavách, tedy CPI PG s ním ani jinak nenakládá. Může se zmenšit pouze objem majetku, jímž může CPI PG disponovat při jiných transakcích, např. divesticích či emisích dluhopisů. Podle německého listu by měl soud do léta rozhodnout o případném pokračování zmrazení majetku a dalším postupu. Zprávu hodnotíme jako mírně negativní.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.