ČEZ: Podle Stanjury zatím nejsou přesvědčivé argumenty pro konečné rozhodnutí o ČEZu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. 
Ministr financí Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro HN řekl, že si nemyslí, že by 100% státní vlastnictví ČEZu bylo klíčovou věcí pro budoucnost české energetiky. Argumenty ohledně plné kontroly nad společností zatím nejsou podle Stanjury dostatečně přesvědčivé ani na jednu stranu. Na otázku, zda by si to mohl stát dovolit, pak odpověděl, že ano, že by se jednalo o jednorázový kapitálový výdaj, který je možné analytikům a ratingovým agenturám vysvětlit. Vyjádření podporují náš dosavadní názor, že vláda připravuje změny ve společnosti, nicméně může trvat relativně dlouhou dobu, než padne finální rozhodnutí.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.