Společnost Gomanold spolu s J&T Bankou připravují pomoc nezajištěným věřitelům skupiny ARCA

1-minutové čtení

S ohledem na aktuální vývoj kolem skupiny ARCA a publikované informace v českých a slovenských médiích připravují společnost Gomanold a J&T Banka nabídku pomoci nezajištěným věřitelům, mezi kterými je mnoho soukromých investorů.

Cílem není záchrana skupiny ARCA jako takové, ale pomoc nezajištěným věřitelům získat v co nejkratší možné době alespoň část investovaných prostředků zpět a maximalizovat dlouhodobý výtěžek ze zpeněžení aktiv skupiny ARCA.

V této vážné situaci je prioritou především ochrana zájmu věřitelů. Distancujeme se od sporů mezi zakladateli skupiny ARCA a jejím současným vedením, které z dosavadních jednání i mediálních vystoupení vnímáme. Očekáváme od všech zúčastněných konstruktivní přístup, který věřitelům dopomůže s monetizací jejich pohledávek. Při řešení situace jsme připraveni spolupracovat i s dalšími subjekty, které stejně jako my, mají za cíl rychlý a koordinovaný postup věřitelů.

Bude-li chystaná nabídka pomoci přijata dostatečným kvórem věřitelů, zajistíme finanční stabilizaci těch společností ze skupiny ARCA, které mají s ohledem na problémy jejich mateřské firmy ztížený přístup k financování.

Podrobnosti k připravované pomoci budou představeny v nejbližších dnech.