Tento týden by se měl obejít bez výraznějších tržních impulzů. Trh bude vyhodnocovat průběžná makroekonomická data v čele se spotřebitelskou (CPI) a průmyslovou (PPI) inflací za červen v USA. Tyto výsledky mohou opětovně zahýbat očekáváním na příští zasedání Fedu (27. 7.).
„Celkově očekáváme, že trh bude nervózní z inflačních dat, což může působit volatilitu. Následně se dle samotných zveřejněných čísel uzpůsobí tržní nálada. Nedá se vyloučit další prodejní tlak na rizikových aktivech vzhledem k očekávání rostoucí dynamiky spotřebitelské inflace v USA,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.
Makroekonomický výhled
Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční spotřebitelskou inflací CPI za červen (oček. 8,8 po 8,6 % r/r), čtvrteční průmyslovou inflaci PPI za červen (oček. 10,4 po 10,8 % r/r), páteční maloobchodní tržby za červen (oček. +0,9 po −0,3 % m/m) a průmyslovou produkci za červen (oček. 0,0 po 0,1 % m/m).
V Německu se soustředí na úterní indexy ZEW na červenec, které by měly vykázat zhoršení jak v hodnocení stávající situace, tak ve výhledu, a středeční spotřebitelskou inflaci CPI za červen, která by měla být beze změny 7,6 % r/r. V Číně bude pozornost věnována páteční průmyslové produkci za červen (oček. 4,3 po 0,7 % r/r) a HDP za druhý kvartál (oček. 1,0 po 4,8 % r/r).