Trh bude nadále nervózní z inflačních dat

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení
J&T Redakce
Tento týden by se měl obejít bez výraznějších tržních impulzů. Trh bude vyhodnocovat průběžná makroekonomická data v čele se spotřebitelskou (CPI) a průmyslovou (PPI) inflací za červen v USA. Tyto výsledky mohou opětovně zahýbat očekáváním na příští zasedání Fedu (27. 7.).

„Celkově očekáváme, že trh bude nervózní z inflačních dat, což může působit volatilitu. Následně se dle samotných zveřejněných čísel uzpůsobí tržní nálada. Nedá se vyloučit další prodejní tlak na rizikových aktivech vzhledem k očekávání rostoucí dynamiky spotřebitelské inflace v USA,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.  

Makroekonomický výhled 

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční spotřebitelskou inflací CPI za červen (oček. 8,8 po 8,6 % r/r), čtvrteční průmyslovou inflaci PPI za červen (oček. 10,4 po 10,8 % r/r), páteční maloobchodní tržby za červen (oček. +0,9 po −0,3 % m/m) a průmyslovou produkci za červen (oček. 0,0 po 0,1 % m/m).

V Německu se soustředí na úterní indexy ZEW na červenec, které by měly vykázat zhoršení jak v hodnocení stávající situace, tak ve výhledu, a středeční spotřebitelskou inflaci CPI za červen, která by měla být beze změny 7,6 % r/r. V Číně bude pozornost věnována páteční průmyslové produkci za červen (oček. 4,3 po 0,7 % r/r) a HDP za druhý kvartál (oček. 1,0 po 4,8 % r/r).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.