Obchodování bude velmi volatilní

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení
J&T Redakce
V tomto týdnu bude stále udávat směr geopolitická situace na Ukrajině. Informace z bojů či jakékoliv zprávy o možném vyjednávání budou směrovat investorskou náladu. „Bohužel se domníváme, že aktuální situace nemá jednoduché a jednoznačné řešení, což nás vede k zopakování výrazné obezřetnosti vůči rizikovým aktivům, kde očekáváme, že bude pokračovat velmi volatilní obchodování,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.


Prodlužování konfliktu na Ukrajině povede k odchodu investorů od rizika, což se projeví i na akciových indexech. „Zopakujeme, že případné realizace investičních záměrů bychom aktivovali až v případě přechodu na diplomatická jednání v ukrajinském konfliktu,“ dodává Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na čtvrteční data objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za únor (oček. −0,5 po +1,6 % m/m) a páteční spotřebitelský sentiment dle univerzity v Michiganu na březen (oček. beze změny 59,7 bodu m/m). V Německu se soustředí na páteční indexy IFO na březen, kde se čeká zhoršení ve všech segmentech.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.